W dniu 1 kwietnia 2023 roku przy ul. Plac Stare Miasto 2 w Radomiu odbyło się uroczyste spotkanie Zarządu, podopiecznych wraz z rodzinami oraz wolontariuszy i członków Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu z okazji Świąt Wielkanocnych ( tzw. „Jajeczko”). Była to uroczystość bardzo wyczekiwana, ponieważ od czasu ogłoszenia pandemii wiosną 2020 roku Zarząd Stowarzyszenia nie zlecał organizacji żadnych uroczystości ze względu na obawę rodziców i opiekunów o bezpieczeństwo zdrowotne podopiecznych, którzy z racji swoich chorób należą do grupy szczególnego ryzyka.Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie modlitwą i obrzędem poświęcenia pokarmów, które poprowadził składając zebranym życzenia świąteczne ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „ARKA”. Zebranych przywitała prezes Zarządu Stowarzyszenia p. Jadwiga Panek – Lenartowicz. Pani Prezes złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych i podziękowała organizatorom za piękne  przygotowanie tej uroczystości.

Spotkanie zostało zorganizowane w całości przez rodziców i opiekunów naszych podopiecznych z pomocą wolontariuszy. Sala i stoły zostały pięknie udekorowane zgodnie z tradycją Świąt Wielkanocnych. Organizatorzy postarali się także o zastawę stołową oraz domowe, wielkanocne wypieki,  sałatki i chleb. Nasz gospodarz ks. Andrzej Tuszyński tradycyjnie jak już od kilku lat, udostępnił nam salę oraz zapewnił ze swojej kuchni obfitość tradycyjnego barszczu wielkanocnego z białą kiełbaską i jajeczkiem. Natomiast do tradycyjnego podzielenia się jajkiem podczas składania sobie życzeń wielkanocnych jajka zakupił Zarząd Stowarzyszenia.

W opinii wszystkich uczestników Spotkanie Wielkanocne było szczególnie udane i przebiegło w bardzo ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wielkanocnej uroczystości Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowanie.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia im. O. Pio w Radomiu

Jadwiga Panek – Lenartowicz – prezes Zarządu

ozio_gallery_nano